4 powody, dla których copywriting jest ważny w marketingu cyfrowym

Masz więc przyciągające wzrok nowe logo, imponujący zestaw kreacji i stronę gotową do użycia. Ale poczekaj, jest coś, co mogłeś zaniedbać – twoja kopia. Czy sprawdziłeś copywriting? Czy zdarzają się niewłaściwie użyte słowa lub zła konstrukcja zdań? Czy jesteś całkowicie pewien, że to, co mówi Twój egzemplarz, ma sens?

Jeśli nie jesteś pewien, jak odpowiedzieć na te pytania, to jest to problem.

Dzieje się tak, ponieważ możesz mieć najpiękniejsze projekty lub najlepsze strategie kampanii, ale jeśli Twoje teksty są niespełniające standardów, zagmatwane lub dalekie od doskonałości, Twoi odbiorcy mogą nie chcieć pozostać przy Tobie. Twoja kopia lub treść powinna być wystarczająco przejrzysta, aby informować, a jednocześnie wystarczająco przekonująca, aby przekonać. Pomyśl o tym jak o działaniu równoważącym, które robi sporo magii, jeśli zostanie wykonane prawidłowo.

Co to jest copywriting?

Copywriting to pisanie tekstów na stronę internetową na potrzeby reklamy lub innych form marketingu. Copywriting to tworzenie treści, które mają na celu podniesienie świadomości marki i zachęcenie jednostki lub społeczności do podjęcia określonego działania.

W dzisiejszych czasach, gdy dominuje marketing cyfrowy, copywriting jest wszędzie. Od reklam, broszur i stron internetowych po posty w mediach społecznościowych – copywriting to wszelkie teksty sporządzane w celu promowania produktu lub usługi. Często używa się go, aby przekonać ludzi, aby myśleli w określony sposób o Twojej marce lub produkcie i podjęli działania.

pisanie tekstów na stronę internetową

I choć dzisiejsze marki w dużej mierze zajmują się kopiami cyfrowymi, podstawowe zasady sztuki Davida Ogilvy’ego (jednego z najbardziej płodnych copywriterów w historii) pozostają takie same: jeśli potrafisz napisać tekst, który przekonuje, sprzedaż osiąga połowę.

Jeśli jeszcze nie traktujesz priorytetowo copywritingu, oto cztery powody, dla których powinieneś to zrobić.

1. Copywriting pomaga budować wizerunek marki

Wizerunek marki odnosi się do tego, jak chcesz przedstawić swoją markę i produkty swoim odbiorcom. Wpływa na postrzeganie Twojej marki przez klientów i odbija się na ich zwyczajach zakupowych. Świetni copywriterzy są w stanie zrozumieć obraz, który próbujesz przedstawić, i pracować nad stworzeniem tego obrazu poprzez swoje treści. Treść jest ważna, ponieważ odzwierciedla wizerunek marki poprzez ton, język i powiązanie. Przeciętna treść może sugerować, że Twoja firma nie spełnia standardów! To samo dotyczy kopii, które powstają w pośpiechu, są przeciętne lub nękane licznymi wadami technicznymi.

2. Copywriting wyróżnia marketing cyfrowy

Może to być dla wielu zaskoczeniem, ale copywriting w marketingu cyfrowym nie polega po prostu na formułowaniu zdań i nadziei, że przekonają one odbiorców do dokonania zakupu. Polega na mądrym (i ostrożnym) używaniu słów w celu kształtowania emocji i wzbudzania ciekawości. Świetne kopie sprawiają, że Twoi odbiorcy chcą więcej (a Twoi konkurenci są zachwyceni) i zastanawiają się, jakie korzyści może im przynieść Twoja marka lub produkt. Używany ton głosu powinien ujednolicać wartości, aspiracje, problemy i rozwiązania Twojej marki. To budzi emocje i tworzy rozmowy, które budują postrzeganie marki. Stosowany ton powinien być również spójny, niezależnie od platformy. I wreszcie, świetne kopie są trwałe, ponieważ wywierają wpływ.

3. Copywriting zwiększa skuteczność SEO

Jednym z kluczowych czynników wpływających na ranking stron internetowych jest jakość treści. Unikalna i pouczająca treść pomaga uzyskać wyższą pozycję w wyszukiwarkach. Witryny, które zajmują najwyższe pozycje, zawierają oryginalne, szczegółowe treści informacyjne, edukacyjne lub rozrywkowe. Twoja witryna może szybko uzyskać wyższą pozycję w rankingu i osiągnąć wyższy współczynnik odwiedzin i klikalności, jeśli dobrze przygotujesz tekst. Gdy już stworzysz świetny tekst, możesz zacząć dodawać słowa kluczowe powiązane z tym, czego szukają Twoi odbiorcy i Twoją marką.

4. Copywriting poprawia doświadczenie użytkownika (UX)

UX koncentruje się na zrozumieniu użytkowników – ich wymagań, wymagań, tego, co cenią, ich możliwości, a także ograniczeń.

Kiedy przekładamy to na copywriting, oznacza to poprawę jakości interakcji użytkownika z Twoim produktem. Chcesz tworzyć spersonalizowane treści, z którymi można się powiązać i które zawierają informacje. Copywriting służy jako przewodnik po tym, co mogą zrobić, pokazuje im, jak robić to, co chcą, i pomaga im znaleźć to, czego potrzebują. Treści te mają znaczący wpływ na odbiorców, ponieważ budują zaufanie i lojalność. Następnie mogą udostępnić te treści w mediach społecznościowych , co z kolei pomoże Ci zbudować markę .

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *