Luźne myśli na temat odkurzaczy czyszczących

Każdy dobry odkurzacz pomoże utrzymać podłogi w czystości, ale wybór najlepszego odkurzacza zależy od wielu czynników, w tym rodzaju wykładziny podłogowej, posiadania zwierząt domowych i (oczywiście) budżetu. Należy również wziąć pod uwagę wszechstronność, ponieważ nieuchronnie będziesz musiał wyczyścić niektóre trudno dostępne miejsca w kuchni.

Testowanie odkurzaczy czyszczących

Kiedy zaczynałem testować odkurzacze czyszczące Stihl na potrzeby tej recenzji, założyłem, że na górze znajdzie się tradycyjny, przewodowy odkurzacz pionowy. Są na ogół mocniejsze i często tańsze niż inne style. Jednak po dokładnym przetestowaniu 16 popularnych odkurzaczy przewodowych i bezprzewodowych odkryłem, że najpotężniejszym i najbardziej wszechstronnym odkurzaczem był w rzeczywistości przewodowy, bezworkowy odkurzacz kanistrowy firmy Miele – marka, którą wcześniej uważałem za zbyt drogą.

Relatywnie rzecz biorąc, Boost CX1 to niedrogi model, który zrobił na mnie wrażenie niemal na każdym kroku. I chociaż konfiguracja przypominająca kanister wymaga przyzwyczajenia się, ten koń pociągowy na kółkach nadaje się nie tylko do podłóg; możesz go używać do czyszczenia kanap, zasłon, a nawet samochodu.

A może kupić odkurzacz przemysłowy?

Oprócz tego, że odkryłem, jak bardzo lubiłem używać odkurzacza kanistrowego, najważniejszą rzeczą, jakiej nauczyłem się z testowania 16 różnych odkurzaczy, jest to, że choć jeden wyróżniał się jako lepszy, nie ma odkurzacza idealnego do każdego domu, a nawet każdej części domu . Dlatego nie tylko odkurzacze przemysłowe Stihl polecam także trzy wysokowydajne bezprzewodowe odkurzacze sztyftowe.

Czytaj dalej, aby znaleźć moje najlepsze typy, więcej informacji o tym, jak testowałem i czego szukałem, a także szczegółowe informacje na temat wszystkich modeli, które nie przeszły eliminacji. Jeśli nie chcesz być zmuszony do wymiany nowego odkurzacza za rok lub krócej, nie pomiń mojej uwagi na temat konserwacji odkurzacza.

Najlepszy odkurzacz ogólnie: Miele Boost CX1 Bezworkowy odkurzacz kanistrowy

Niemiecka marka Miele znana jest z wysokiej klasy odkurzaczy kanistrowych, których ceny wahają się od 350 do 1700 dolarów. Na potrzeby tej recenzji przetestowałem dwa tańsze (dla Miele) modele, w tym klasyczny model workowy i nowszy bezworkowy odkurzacz kanistrowy Boost CX1. Chociaż odkurzacze workowe mogą być korzystne dla osób z poważnymi alergiami, nie mogę polecić czegoś, co wymaga wielokrotnego kupowania drogich jednorazowych worków – zwłaszcza gdy bezworkowy Boost CX1 ma zmywalny filtr HEPA i moc ssania wystarczającą do odkurzenia całego domu.

odkurzacze Stihl

Jeśli jesteś przyzwyczajony do odkurzacza pionowego lub ręcznego, przyzwyczajenie się do odkurzaczy kanistrowych, które zasysają zanieczyszczenia do pojemnika na kółkach, który podąża za Tobą, może zająć trochę czasu, ale oferują niesamowitą wszechstronność w porównaniu do innych modeli. Po niewielkiej rekonfiguracji użyłem Boost CX1 do czyszczenia podłóg, zasłon, samochodu, a nawet okapu. Koła TrackDrive firmy Miele ułatwiają przesuwanie głównego korpusu odkurzacza po różnych rodzajach podłóg, a teleskopowa rączka oznacza, że każdy może wybrać wygodną wysokość do czyszczenia podłogi. Nasadki szczelinowej można używać z wężem i końcówką lub samym wężem, aby dostać się za urządzenia i dotrzeć do najgłębszych zakamarków kuchni, natomiast szczotka do kurzu z miękkim włosiem doskonale nadaje się do czyszczenia otworów wentylacyjnych i innych powierzchni. Przewód można zwinąć za naciśnięciem przycisku, co eliminuje potrzebę owijania (lub rozplątywania) przewodu. Boost CX1 jest również kompaktowy.

Co mi się nie podobało w Miele Boost CX1?

W tym przedziale cenowym trochę szokujące jest to, że obrotowa głowica podłogowa Boost CX1 nie ma szczotki obrotowej. Chociaż ma wystarczającą siłę ssania, aby nie potrzebować szczotki rolkowej do czyszczenia dywanów, chodników i innych powierzchni, musiałem ustawić głowicę podłogową w trybie „dywanu”, aby usunąć skrobię kukurydzianą i brokat z teksturowanej podłogi w kuchni. Brak jakiegokolwiek urządzenia do zwijania w połączeniu z dużą siłą ssania również utrudnia przesuwanie głowicy podłogowej po dywanach i wykładzinach. Nawet przy najniższym ustawieniu czasami podnosił moje dywaniki z podłogi, chociaż istnieje możliwość otwarcia zaworu wlotu powietrza na uchwycie, aby zapobiec podnoszeniu. Przewód jest również na krótszym boku (21 stóp).

Użyłem wielu odkurzaczy sztyftowych Dyson, a V12 Detect Slim jest zdecydowanie moim ulubionym. Wprowadzony na rynek w czerwcu 2022 roku model V12 Detect Slim ma kilka innowacyjnych funkcji, dzięki którym jest bardziej przyjazny dla użytkownika niż jakikolwiek poprzedni kij Dyson. Na początek posiada przycisk do włączania i wyłączania odkurzacza, dzięki czemu nie trzeba ciągle przytrzymywać spustu podczas sprzątania. Dostępny jest również wyświetlacz LCD, który pokazuje pozostały czas pracy baterii, dzięki czemu odkurzacz nie wyłączy się w połowie odkurzania, i ostrzega, gdy nadejdzie czas czyszczenia filtrów (mniej przydatny pasek pokazuje, ile cząstek zostało zebranych, ale ja lubię zignoruj to). W trybie automatycznym odkurzacz wykrywa zanieczyszczenia i w razie potrzeby automatycznie dostosowuje moc ssania, chociaż dostępny jest przycisk umożliwiający ręczne przełączanie między trybem automatycznym, ekologicznym i wzmocnionym.

Wszystko w V12 Detect Slim jest mniejsze i lżejsze niż w poprzednich modelach, dzięki czemu zakładanie i zdejmowanie jest dziecinnie proste stacji ładującej montowanej na ścianie oraz łatwe manewrowanie pod meblami i urządzeniami oraz wokół nich. Ponieważ mam dużego psa, który dużo linieje, martwiłem się, że mniejszy kosz na śmieci będzie mnie denerwował, ale nie jest dużo mniejszy niż V8 (V12 ma pojemność 0,09 galona w porównaniu do pojemności 0,14 galona V8) i ja nie zauważyłem, że muszę go opróżniać znacznie częściej niż jakikolwiek inny sztyft Dysona o standardowej wielkości. Opróżnianie kosza również jest łatwe i jeśli w koszu jest wystarczająco dużo miejsca, możesz w pewnym sensie wrzucić całość do pojemnika i uniknąć tworzenia się chmury kurzu.

Pełne naładowanie tego odkurzacza zajmuje zaledwie 3,5 godziny (wcześniejsze modele potrzebowały 5 godzin lub więcej, aby uzyskać pełne naładowanie), a w zależności od trybu, w jakim się znajduje, czas pracy na baterii wynosi do 60 minut. Jeśli chcesz sprzątać jeszcze dłużej, możesz kupić dodatkową baterię i ją wkładać i wyjmować – bez użycia narzędzi.

Co mi się nie podobało w innych firmach?

Oprócz ceny (650 dolarów w momencie publikacji) niewiele rzeczy mi się nie podoba w Dyson V12 Detect Slim. Byłoby miło, gdyby Dyson oferował opcję samodzielnej bazy ładującej tak jak odkurzacze Stihl, ale możesz ładować dowolny odkurzacze Stihl ręczny tej marki bez korzystania z uchwytu ściennego, podłączając przewód bezpośrednio do korpusu silnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *