JAK ZAOSZCZĘDZIĆ PIENIĄDZE NA KONSERWACJI SZAMBA?

ZAPLANUJ RUTYNOWĄ USŁUGĘ

Jak każde urządzenie gospodarstwa domowego, szambo wymaga uwagi i troski. Wszystkie nowsze systemy wymagają konserwacji zapobiegawczej co sześć miesięcy, która musi być wykonywana przez zatwierdzonego dostawcę usług. Departament Zdrowia zaleca czyszczenie szamba co dwa do czterech lat, jeśli nie będzie leczone, system septyczny zostanie uszkodzony i może zacząć cofać się do twojego domu. Technik oceni również twój system septyczny podczas każdej wizyty i wychwyci drobne problemy, zanim staną się większym i kosztowniejszym problemem.

UWAŻAJ NA TO, CO TRAFIA DO KANALIZACJI

Jednym z głównych powodów zatykania i tworzenia kopii zapasowych jest to, co wyrzucasz do kanalizacji. Zacznijmy od łazienki. Ważne jest, aby pamiętać, że niczego, co nie należy do szamba, nie należy spłukiwać w toalecie. Należy unikać spłukiwania przedmiotów, takich jak chusteczki dla niemowląt, produkty dla kobiet, włosy i ręczniki papierowe. Zamiast rozkładać się jak odpady i papier toaletowy, te ciała stałe opadną na dno i zajmą miejsce.

Odpływy, takie jak zlew kuchenny, mogą również powodować problemy, jeśli nie są odpowiednio pielęgnowane. Możesz ulec pokusie wyrzucenia tłuszczu do odpływu po ugotowaniu. Jednak tłuszcz w końcu twardnieje i podobnie jak te przedmioty z toalety, osiada w zbiorniku i gromadzi się.

UPEWNIJ SIĘ, ŻE TWÓJ ZBIORNIK MA ŁATWY DOSTĘP

Zanim jacykolwiek technicy przyjdą do serwisu szamba, powinieneś mieć go gotowy i dostępny. Najpierw upewnij się, że znasz lokalizację zbiornika. Możesz zostać obciążony dodatkową opłatą lokalizacyjną, jeśli pracownicy będą musieli poświęcić dodatkowy czas na znalezienie zbiornika. Następnie odsłoń powieki najlepiej jak potrafisz. 

Jeśli pokrywy szamba są zakopane głęboko pod ziemią, wydobycie ich będzie wymagało dodatkowego czasu i narzędzi dla pracowników. Może to prowadzić do dodatkowych opłat dla właściciela domu. Jeśli trudno jest uzyskać dostęp do pokrywy szamba, warto zainwestować w instalację pionu.

OSZCZĘDZAJ WODĘ

Cały proces utylizacji szamba zależy od ilości wytwarzanych odpadów i zużytej wody. Kiedy zbyt dużo wody zalewa twój system, jest mniej czasu na oddzielenie cieczy od ciał stałych. Może to spowodować cofanie się ścieków do domu lub do wtórnego oczyszczania. Świadomość zużycia wody pomoże Ci uniknąć wezwań do dodatkowych usług.

SKONTAKTUJ SIĘ Z SERWISEM SZAMBA

Czy Twój system septyczny wymaga serwisu? Jako największy dostawca szamba w oferujemy wyjątkową rutynową opiekę, która pomoże Ci kontrolować wydatki. Upewnij się, że Twój system działa płynnie dzięki regularnej konserwacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *