Jak przygotować szambo na zimę.

Jak przygotować szambo na zimę

Zimy w Polsce mogą być dość intensywne. Oprócz odśnieżania podjazdów i zdrapywania lodu z samochodów, właściciele szamba muszą również pilnować swojego szamba. Chłodniejsze miesiące mogą przynieść nowe wyzwania. Dzięki tym wskazówkom upewnij się, że Twój system septyczny jest gotowy na sezon śnieżny.

ZAPRASZAMY NA INSPEKCJĘ

Poproś profesjonalistę o sprawdzenie zarówno zbiornika, jak i pokrywy, aby mógł zidentyfikować wszelkie problemy, które należy rozwiązać, zanim spadnie śnieg. Specjalista może sprawdzić zbiornik, aby upewnić się, że nie ma wycieków i że wszystkie elementy działają. Będą również w stanie powiedzieć ci, czy nadszedł czas, aby go napompować. Sprawdź pokrywę, aby upewnić się, że nie ma żadnych dziur ani pęknięć. Gdy pokrywa jest dobrze zabezpieczona, wewnętrzne ciepło pozostanie uwięzione w zbiorniku, pomagając utrzymać proces rozkładu.

POMPUJ PRZED UDERZENIEM ŚNIEGU

Rozważ napompowanie zbiornika, zanim zacznie padać śnieg. Zamarznięta trawa, obfity śnieg i śliski lód mogą utrudnić technikom prawidłowe wykopanie szamba. Dodatkowy czas i narzędzia potrzebne do uzyskania dostępu do zbiornika mogą również skutkować bardziej kosztownymi usługami.

SPRAWDŹ POMPĘ ZASILAJĄCĄ

Dodatkowa woda deszczowa ze śniegu często powoduje awarie pomp ściekowych o tej porze roku. Kontynuuj sprawdzanie komory pompy ściekowej przez całą zimę, aby upewnić się, że działa prawidłowo. Stopiony śnieg wokół szamba jest normalny, ale jeśli widzisz kałuże wody w trawie i wokół twoich powiek, często jest to oznaką awarii pompy ściekowej. Korzystanie z alarmu wysokiego poziomu wody może również pomóc w powiadomieniu o awarii pompy ściekowej poprzez śledzenie poziomu wody.

WCZEŚNIEJ ZATRZYMAJ PRACĘ W OGRODZIE

Im cieplejsza jest ziemia i zbiornik, tym wydajniej będzie działać system septyczny. Staraj się powstrzymać od koszenia trawnika pod koniec jesieni, aby pozwolić mu na wyhodowanie grubszej warstwy na twoim systemie septycznym. Pomoże to zaizolować glebę i zatrzymać śnieg podczas wtórnego oczyszczania tak długo, jak to możliwe.

Użyj sondy

Każdy obiekt podobny do sondy, taki jak czterometrowy kawałek pręta zbrojeniowego, będzie działał. Nie naciskaj sondy zbyt mocno podczas przeszukiwania podwórka. Nie chcesz uszkodzić pokrywy szamba. Może być konieczne stuknięcie sondy młotkiem w celu wyszukania szamba, który został głęboko zakopany. Szambo można zainstalować na głębokości do czterech stóp. Będziesz musiał odkryć pokrywę za pomocą łopaty.

Znajdź wskazówki

Jeśli to się nie powiedzie, a Twój dom nie jest zbyt stary, aby mieć publiczne rejestry, możesz spróbować sprawdzić w rejestrach swojego miasta, miasta lub hrabstwa, czy masz pozwolenie na szambo.

Jeśli domy w twojej okolicy są podobne, sąsiad może wiedzieć, gdzie zakopany jest ich system septyczny, i na tej podstawie możesz odgadnąć lokalizację własnego systemu septycznego.

Zaznacz miejsce

Ważne jest, aby zaznaczyć lokalizację szamba, gdy tylko go znajdziesz. Nie polegaj na pamięci. Ozdoba trawnika umieszczona nad pokrywą jest idealna do zaznaczenia miejsca. Wykonaj również pomiary z najbliższych dwóch rogów domu i zapisz je w ważnych dokumentach do wykorzystania w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *