Jak Prać Poduszki.

Wypełnienie do poduszek może dodać dekoracyjnego i luksusowego akcentu do każdego pomieszczenia w domu, od salonu po sypialnię. Jednak poszewki na poduszki są często wykonane z delikatnych tkanin, z którymi należy obchodzić się ostrożnie. Konserwacja ich między czyszczeniami może być wyzwaniem. Ale nie martw się. Istnieje wiele bezpiecznych sposobów prania poduszek do rzucania i utrzymywania ich pięknego wyglądu.

Jak prać poduszki w pralce

Większość rodzajów poduszek do rzucania można prać w pralce. Najpierw sprawdź pikowanie tkanin, aby sprawdzić, czy poduszkę można prać w pralce. Jeśli tak, użyj delikatnego cyklu z zimną wodą i łagodnym detergentem. Możesz również włożyć poduszki do siatkowego worka na pranie, aby chronić je przed zaplątaniem się w prane rzeczy. Po zakończeniu cyklu wysusz poduszki w suszarce bębnowej na małym ogniu lub wysusz je na powietrzu. Jeśli poduszka posiada zdejmowany pokrowiec, najlepiej zdjąć pokrowiec i wyprać go samodzielnie. W przeciwnym razie farsz w środku może stać się grudkowaty i nierówny. Jeśli tak się stanie, możesz spulchnić go ręcznie, ale możesz też spróbować włożyć go do suszarki za pomocą piłki tenisowej lub dwóch, aby jeszcze bardziej go ubić i spulchnić.

Jak prać ręcznie poduszki do rzucania

Jeśli masz delikatniejsze poduszki lub po prostu boisz się wrzucić je do pralki, może je uprać producent włóknin. Wykonaj następujące kroki:

  1. Sprawdź na etykiecie na poduszce, z jakiego materiału jest wykonana. W zależności od materiału możesz chcieć użyć innej metody prania lub może być konieczne zabranie go do pralni chemicznej.
  2. Jeśli możesz zdjąć poszewkę, najlepiej wyprać ją samą, aby zachować wypełnienie w nienaruszonym stanie.
  3. Napełnij zlew lub wannę letnią wodą i dodaj łagodny detergent. Delikatnie poruszaj poduszką w wodzie, aż będzie równomiernie nasączona.
  4. Pozwól poduszce nasiąknąć przez 10-15 minut przed spuszczeniem wody i ponownym napełnieniem zlewu lub wanny czystą, letnią wodą. Ponownie potrząśnij poduszką, aby spłukać pozostałości mydła. 
  5. Aby usunąć nadmiar wody, delikatnie ściśnij poduszkę, przesuwając się w kierunku otworu na jej dnie. Nie wykręcaj jej, ponieważ może to spowodować uszkodzenie szwów poduszki.
  6. Rozłóż mokrą poduszkę płasko i pozwól jej całkowicie wyschnąć przed ponownym założeniem pokrowca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *