Ile kosztuje konwersja wanny na prysznic w 2024 r.?

Koszt przekształcenia wanny w prysznic podczas przebudowy łazienki waha się od 1200 do 8000 złotych, przy średnim koszcie 3000 złotych. Całkowity koszt zależy od rozmiaru, dostępności, wyposażenia, instalacji i innych aspektów. Trendy i style luksusowych łazienek , takie jak płytki z kamienia naturalnego, wymagają więcej czasu w montażu i kosztują więcej materiałów. Dodatkowe funkcje, takie jak drzwi, nowa instalacja wodno-kanalizacyjna i inne elementy wyposażenia, również mogą zwiększyć sumę kosztów.

Uwaga: W ciągu ostatniego roku wzrosło zapotrzebowanie na niektóre materiały budowlane. W rezultacie producenci podnoszą ceny materiałów. Ceny wzrosły z pięciu do 10% w 2023 r., a w wielu częściach kraju terminy dostaw również są długie.

Średnie Koszty Konwersji Wanny Na Prysznic

  1. Średni koszt 3000 złotych
  2. Najwyższy koszt 8000 złotych
  3. Najniższy koszt 1200 złotych

Koszt konwersji wanny na prysznic według typu

Decydując się na przebudowę wanny, mamy do wyboru kilka rodzajów pryszniców. Każdy typ ma zalety i wady, które różnią się kosztami.

Prysznic typu walk-in

Kabina prysznicowa typu walk-in to jedna z najdroższych opcji. Dzieje się tak głównie dlatego, że są one większe niż inne typy pryszniców. Spodziewaj się, że za instalację zapłacisz od 750 do 7000 PLN.

Wrocław hydraulik

Kabina Prysznicowa

Tradycyjna kabina prysznicowa może kosztować od 700 do 1600 złotych. Jeśli chcesz luksusowych wykończeń lub dodatkowych funkcji, spodziewaj się zapłacić więcej.

Kafelkowy prysznic

Koszt ułożenia płytek prysznicowych zmienia się w zależności od materiału. Włókno szklane kosztuje 25 złotych za metr kwadratowy płytek, fugi i robocizny. Płytka marmurowa kosztuje około 8 złotych za stopę kwadratową i 2 złoty za stopę kwadratową. Całkowity koszt projektu może wynieść około 1500 złotych. Niezależnie od tego, czy masz małą , czy dużą łazienkę , prawidłowe przekształcenie wanny w prysznic jest trudne; najprawdopodobniej będzie musiał zająć się tym Wrocław hydraulik.

Czynniki wpływające na koszty konwersji wanny na prysznic

Jeśli chodzi o tę aktualizację łazienki , większość kosztów wymiany wanny na prysznic sprowadza się do pracy związanej z demontażem wanny, zmianą ścian i sprzątaniem. Na cenę przekształcenia wanny w prysznic wpływa wiele czynników.

Rozmiar

Mniejszy prysznic lub wanna będzie zazwyczaj kosztować mniej, ponieważ wymaga mniej materiałów i pracy przy montażu. Wiele typów pryszniców występuje w różnych rozmiarach. Jeśli jednak wolisz opcję większą niż standardowa, może ona wymagać dostosowania i pracy, co zwiększa koszty.

Materiały

Rodzaj materiałów użytych do wyłożenia prysznica będzie miał wpływ na koszt projektu. Kamienna ściana prysznicowa będzie kosztować więcej niż na przykład prysznic wykonany z włókna szklanego lub akrylu.

Demontaż wanny

Wymontowanie starej wanny i przygotowanie ścian i podłogi pod prysznic może kosztować od 450 do 2000 złotych. Obejmuje to usuwanie, utylizację i czyszczenie lub naprawę ścian.

Zezwolenia

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, projekty przebudowy łazienki mogą wymagać pozwolenia. W zależności od projektu koszty pozwolenia na budowę łazienki wahają się od 180 do 2000 złotych.

Naprawy lub części zamienne

Czasami wyjęcie wanny może spowodować uszkodzenie wymagające naprawy. Być może będziesz musiał zapłacić za naprawę płytek, łatanie ścian, potencjalne szkody spowodowane przez wodę i wymianę rur.

Dostępność i funkcje bezpieczeństwa

Jeśli chcesz dodać udogodnienia ułatwiające dostęp, takie jak drążki prysznicowe, siedziska i wkładki prysznicowe , zwiększy to dodatkowy koszt.

Ulepszone urządzenia

Jeśli chcesz ulepszyć wyposażenie, takie jak specjalne głowice prysznicowe, drzwi, krany i inne, ich instalacja będzie kosztować dodatkowo i zwiększyć całkowity koszt.

Samodzielna konwersja wanny na prysznic a zatrudnianie profesjonalistów

Robocizna kosztuje do 1000 złotych lub więcej, ale pozwala zaoszczędzić wiele stresu i kosztownych napraw. Jeśli spróbujesz tego, mogą wystąpić nieszczelności lub uszkodzenia wody w łazience, które mogą być później kosztowne.

Jeśli wybierzesz opcję „zrób to sam”, wiele sklepów z narzędziami sprzedaje zestawy zawierające wszystko, czego potrzebujesz do instalacji. Będziesz potrzebować niezbędnych narzędzi, takich jak wiertarka elektryczna, poziomica i uszczelniacz. Oznacza to, że zainstalowanie prysznica może kosztować zaledwie od 1200 do 2150 złotych.

Należy pamiętać, że ceny te nie obejmują kosztów usunięcia starej wanny i jej wyrzucenia. Nie ponoszą również kosztów czyszczenia i wykańczania, takich jak malowanie ściany.
Ponadto, jeśli znajdziesz uszkodzoną rurę, pleśń lub będziesz musiał przenieść kanalizację, może się okazać, że taniej będzie, gdy zajmą się tym Wrocław hydraulicy. Średnio wywóz gruzu może kosztować do 200 złotych, sprzątanie może kosztować 800 złotych, a usunięcie wanny waha się od 500 do 800 złotych.

Aby określić średnie koszty opisane w tym artykule, przeprowadzono ankietę wśród dostawców usług i baz danych o kosztach na poziomie krajowym i lokalnym. Wszystkie uśrednione dane były prawidłowe w momencie publikacji i mogą ulec zmianie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *