Co należy wziąć pod uwagę podczas serwisowania defibrylatora

W ciągu ostatniej dekady lub dwa defibrylatory stały się bardziej powszechne w miastach w Wielkiej Brytanii Małe elementy zestawu, które umożliwiają użytkownikowi przywrócenie serca pacjenta do zdrowia za pomocą wstrząsu, artykuły medyczne ratują życie i wciąż nie są tak często spotykane, jak powinny. Kampanie takich organizacji jak Oliver King Foundation i Community Heartbeat Trust nakłaniają je do tego, aby zawsze znajdowały się w niewielkiej odległości od miejsc, w których ludzie mieszkają, pracują i robią zakupy. Chociaż defibrylatory są bardziej powszechne, ludzie nadal nie mają pewności co do tematu serwisowania defibrylatora.

Wraz ze wzrostem popularności defibrylatory stały się częstymi zakupami dla wielu różnych rodzajów firm, od supermarketów po powierzchnie biurowe i nie tylko. I chociaż jest to oczywiście wspaniała wiadomość, konieczne staje się utrzymywanie tych maszyn w stanie gotowości do pracy i utrzymywanie ich zgodnie z najwyższymi standardami. Sprawny defibrylator może zadecydować o życiu lub śmierci.

Mając to na uwadze, ważne jest, aby ludzie rozumieli, co należy zrobić, aby ich defibrylatory AED były w dobrym stanie.

Sprawdzanie Twojej maszyny

Twój defibrylator powinien być zawsze w dobrym stanie technicznym. Ma to na celu zapewnienie, że będzie działać na wypadek najgorszego. W tym celu sprawdź zewnętrzną obudowę i upewnij się, że zestaw nie ma widocznych uszkodzeń. Jest to pierwszy krok w sprawdzaniu uszkodzeń powierzchni.

Sprawdź wyświetlacz

Defibrylator automatycznie przeprowadzi własne podstawowe kontrole, aby upewnić się, że zasilanie jest włączone, a wyświetlacz działa prawidłowo. Będą one wykonywane co najmniej raz w miesiącu, może częściej. Ale samo sprawdzenie wyświetlacza jest ważne. Łatwo może wystąpić usterka, która nie została wykryta, ale o której nie wiesz, lub problem z akumulatorem, który spowodował wyłączenie urządzenia.

Pełna kontrola działania

Pełne kontrole działania defibrylatora powinny być przeprowadzane regularnie, ale nie możesz tego zrobić samodzielnie. Powinieneś zwrócić się do profesjonalnego inżyniera, ponieważ będzie on w stanie zidentyfikować usterki i problemy z defibrylatorem, których nie będziesz w stanie zrobić.

Punkty serwisowe defibrylatora, które należy wziąć pod uwagę

Chociaż możesz przeprowadzać regularne kontrole konserwacyjne swojego urządzenia, nadal możesz potrzebować serwisowania defibrylatora. Oprócz codziennej pracy defibrylatora należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii.

Jedną z kluczowych rzeczy do rozważenia jest wiek Twojego defibrylatora AED . Baterie AED mają trwałość, często od 2 do 5 lat . Podczas gdy bateria będzie wymagać wymiany, maszyna może również wymagać wymiany. Ma to na celu zapewnienie dostępu do działającego defibrylatora niezależnie od tego, czy był on wcześniej używany.

Warto zastanowić się, gdzie znajduje się Twój defibrylator w stosunku do osób, które mogą z niego korzystać. Wysokość, piętro, na którym się znajduje, oraz dostępność powinny być brane pod uwagę w miejscu, w którym jest dostępna. Jeśli większość ludzi nie ma do niego dostępu, staje się to bezcelowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *