9 PROBLEMÓW Z HYDRAULIKĄ.

Kupno pierwszego domu może być stresujące! Pomiędzy finansowaniem, inspekcjami domu, zamknięciem, ubezpieczeniem, podatkami i całym mnóstwem skomplikowanych zadań, kupujący dom po raz pierwszy mogą łatwo zostać przytłoczeni. Ponadto, jeśli twój nowy dom ma szambo, poznanie pól drenażowych, szamba, czyszczenia i konserwacji szamba i innych może być mylące.

PODSTAWOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE SYSTEMU SEPTYCZNEGO

Zanim kupisz dom z szambo, powinieneś wiedzieć o kilku kluczowych rzeczach. Po pierwsze, jeśli jesteś nowy w szambach, powinieneś zapoznać się z naszym postem na temat różnych typów systemów septycznych i ich działania, aby uzyskać dobry przegląd. Następnie sprawdź ponownie tutaj, aby zobaczyć listę rzeczy, które musisz wiedzieć o szambach i czyszczeniu szamba przed zakupem domu z takim szambo.

  1. Typ systemu septycznego: Czy jest to konwencjonalny system, w którym ścieki rozprowadzają się równomiernie po polu drenażowym, czy też kopiec piasku, w którym ścieki są pompowane do struktury zawierającej piasek, aby je odpowiednio przefiltrować? Być może jest to klaster lub system społecznościowy z niektórymi współdzielonymi komponentami lub innym typem. Musisz dowiedzieć się, jaki typ szamba jest zainstalowany, aby wiedzieć, jak go konserwować.
  2. Lokalizacja pola drenażowego: Pole drenażowe dla twojego systemu septycznego musi być odpowiednio oddalone od studni i korzeni drzew. Certyfikowany inspektor, będzie w stanie powiedzieć, czy Twojemu polu drenażowemu i szambo grozi uszkodzenie spowodowane zbytnim zbliżeniem się do studni lub korzeni drzew.
  3. Wiek systemu: Zazwyczaj systemy septyczne trwają od 15 do 40 lat, więc jeśli system septyczny w kupowanym domu jest starszy, możesz rozważyć koszt systemu zastępczego przy podejmowaniu decyzji o zakupie domu. Według firm ubezpieczeniowych konwencjonalny system septyczny może kosztować od 3000 do 7000 PLN.
  4. Data ostatniej kontroli i pompa: Tradycyjny system szamba wymaga kontroli co najmniej raz na trzy lata i pompowania co trzy do pięciu lat (lub częściej) przez fachowca zajmującego się szambo. Wiedza o tym, kiedy twój system ma zostać poddany przeglądowi, a pompa do szamba jest niezbędna przy zakupie domu.

PROBLEMY Z HYDRAULIKĄ, KTÓRE POJAWIAJĄ SIĘ, GDY KONIECZNE JEST CZYSZCZENIE SYSTEMU SEPTYCZNEGO

Oprócz czterech krytycznych informacji, które musisz wiedzieć o systemie septycznym potencjalnego domu przed jego zakupem, powinieneś sprawdzić kilka problemów hydraulicznych wewnątrz i na zewnątrz domu.

  • Sprawdź, czy nie ma brzydkich zapachów wewnątrz i na zewnątrz : często pierwszą oznaką problemów septycznych jest nieprzyjemny zapach pochodzący z zatkania lub innego problemu w systemie septycznym.
  • Powolne odpływy : Napełnij wszystkie zlewy wodą i pozwól jej spłynąć, aby sprawdzić, czy jest wolna. Wolno poruszający się odpływ lub cofanie się zlewów może wskazywać na problem z systemem septycznym lub potrzebę czyszczenia systemu septycznego. Spłucz również toalety, aby zobaczyć, czy odpływają powoli. Te objawy mogą oznaczać awarię systemu septycznego.
  • Bulgotanie urządzeń: słuchaj zlewu i urządzeń hydraulicznych podczas spuszczania wody, aby zobaczyć, czy słyszysz bulgotanie w rurach. Ten dźwięk może również wskazywać na problem z systemem septycznym.
  • Sprawdź pole drenażowe: Jeśli zauważysz płyn wokół pola drenażowego lub szamba, może to oznaczać problem z szambo.
  • Przeprowadź profesjonalną inspekcję: Kontrola certyfikowana przez PSMA, taka jak ta przeprowadzana przez profesjonalistów, przeprowadzi kontrolę systemu septycznego. Ponadto wykonają niezbędne testy, naprawy i zakres kamery twojego systemu septycznego, aby upewnić się, że nie będziesz mieć żadnych problemów w swoim nowym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *