4 typowe problemy z pralką i ich rozwiązania

Pralka! Dzięki temu wspaniałemu urządzeniu nie musimy już uderzać ubraniami o kamienie ani szorować ich ręcznie ściernym piaskiem lub kamieniem. Obecnie ponad 80% gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych posiada pralkę, a przychody w segmencie pralek wynoszą prawie 70 miliardów dolarów. Co jednak w przypadku problemów z pralką? Na tym blogu będziemy rozwiązywać problemy z pralką.

Oto spojrzenie na dziesięć najczęstszych problemów z pralką wraz z rozwiązaniami pozwalającymi zaradzić tej sytuacji.

1. Pralka przecieka

Kałuże – lub co gorsza – wokół pralki mogą mieć różne przyczyny. Zacznijmy od najprostszego rozwiązania, czyli luźnego połączenia węża wodnego pomiędzy pralką a ścianą. Wąż może się poluzować z powodu ciągłych wibracji podczas cykli pralki. Jeśli podejrzewasz, że cieknąca pralka jest wynikiem poluzowanego połączenia węża, jedyne, co musisz zrobić, aby wykonać naprawę pralki Gdańsk, to dokręcić wąż.

Jeśli to nie jest przyczyną, podkładki lub uszczelki również mogą być zużyte. Podkładki znajdują się na wężu doprowadzającym wodę i zapobiegają wyciekaniu wody. Jednak czas powoduje, że pierwotny kształt podkładki odkształca się, umożliwiając przepływ wody i powodując wyciek, dlatego ważne jest, aby wymieniać podkładki, gdy stracą swój kształt.

Wreszcie przyczyną może być uszkodzony wąż spustowy. Z upływem czasu węże ulegają pęknięciom, otarciom i innym uszkodzeniom; w rzeczywistości węże zwykle wytrzymują tylko około pięciu lat, zanim wymagają wymiany (aby uzyskać dłuższą żywotność, zamień węże gumowe na węże w oplocie stalowym).

Aby sprawdzić węże, odłącz pralkę od źródła zasilania i albo otwórz obudowę, albo odkręć panel dostępowy z tyłu. Wnętrze pralki zawiera wiele wewnętrznych węży, dlatego należy sprawdzić każdy z nich pod kątem oznak uszkodzeń, które mogłyby być przyczyną wycieku. Uważaj na wskazówki, takie jak osady wapnia lub rdza. Jeśli znajdziesz uszkodzony wąż, będziesz musiał go wymienić. Nie martw się jednak – to naprawdę bardzo szybki proces! Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku dotyczącym wymiany węża w pralce.

2. Pralka jest głośna

Problemy z wibracjami pralki są częste. Głośne dźwięki mogą po prostu oznaczać, że coś się odbija, np. monety z kieszeni spodni. Czasami te rzeczy mogą przejść cykl bez problemu, ale innym razem mogą utknąć w wewnętrznym bębnie pralki. Zwykle przedmioty te wpadają do węża ściekowego lub filtra, co ułatwia ich usunięcie. Innym razem pozostają w bębnie i grzechotają przy każdym cyklu.

Jeśli przedmioty znajdują się w bębnie, powoli obracaj bęben, aż przedmiot wpadnie do węża lub filtra, skąd będzie można go następnie usunąć. Może to zająć trochę czasu, ale w końcu powinieneś być w stanie pozbyć się przeszkody.

Jeśli przyczyną problemu nie jest uwięziony przedmiot, może to oznaczać uszkodzenie bębna lub wadliwy element wewnętrzny, taki jak silnik. Profesjonalny technik będzie musiał rozwiązać te problemy; ostatecznie na tym etapie w Twoim najlepszym interesie może leżeć po prostu zakup nowej pralki.

naprawa pralki Gdańsk

3. Pralka się porusza

Nie jest niczym niezwykłym, że pralka porusza się nieco podczas cyklu prania. Jeśli jednak podskakuje głośno, może występować inny problem. Najczęściej oznacza to po prostu, że pralka nie stoi poziomo na podłożu. Spróbuj wyregulować nóżki i użyj poziomicy, aby upewnić się, że są prawidłowo ustawione.

Jeśli problem pojawia się sporadycznie, może to po prostu oznaczać niezrównoważone obciążenie. Gdy głośno wibruje, zatrzymaj pralkę i otwórz ją, aby sprawdzić, czy po jednej stronie bębna jest więcej ubrań. Jeśli to jest problem, przesuwaj ubrania i staraj się je rozłożyć możliwie równomiernie. Koniecznie sprawdź nasz blog Mały a duży wsad prania: co jest najlepsze dla pralki?

Jeśli problemem nie jest poziomowanie ani wielkość ładunku, przyczyną mogą być uszkodzone drążki zawieszenia. Czasami ulegają rozłączeniu, co może powodować podskakiwanie pralki. Jeśli drążki zawieszenia są uszkodzone, należy je wymienić przez technika.

4. Pralka nie wiruje

Jeśli pralka nie wiruje, dzieje się tak często dlatego, że jest przeładowana zbyt dużą ilością ubrań lub bielizny. Przeciążenie urządzenia może uniemożliwić jego wirowanie, dlatego spróbuj wyjąć niektóre elementy. Jeśli to nie jest przyczyną problemu, być może masz zablokowaną pompę spustową. Może się to zdarzyć, gdy coś utknie w rurze wylotowej, co zablokuje przepływ wody do i z pralki. Zobacz #7, jak usunąć blokady. A gdy będziesz potrzebować naprawy jakiegoś sprzętu w gospodarstwie domowym, wpisz w wyszukiwarkę naprawa AGD Gdańsk.

Jeśli przyczyną nie jest niezrównoważone obciążenie lub blokada, przyczyną może być uszkodzony element wewnętrzny, taki jak silnik lub płyta sterująca. Aby naprawić te elementy lub je wymienić, należy zdjąć panele z podkładki i sprawdzić je multimetrem. Jeśli są wadliwe, konieczna będzie ich wymiana przez technika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *